СЛОН - перш за все, символ сили.

Це може бути як ніжна, любляча сила, так і люта, руйнівна сила. Товста шкіра слона стала символізувати душевну невразливість. Слон також символ влади, проникливості, процвітання, щастя, уособлює елемент Землі, пам'ять, мудрість, довголіття, вірність, терпіння, співчуття, розсудливість.

Білизна слона уособлює бездоганність і добродіяння, а це значить, що далеко не всяку душу пустить в себе слон.
Слон служить в Індії, Китаї та Африці емблемою царської влади і символізує якості, необхідні для доброго правителя - гідність, проникливість, інтелект, терпіння, а також вірність, миролюбство, довголіття, процвітання, щастя. У країнах Азії і Африки слон як емблема відіграє ту ж роль, що і орел або лев в країнах Європи і Америки.

У Стародавній Індії слон - символ священної мудрості, царської гідності, непереможної могутності й мудрості.
Слон в Індії символізує не тільки якості, необхідні для доброго правителя (гідність, інтелект, розум), але також миролюбність, рясні врожаї і плодоносні зливи, тобто все добре і позитивне, з чого складається життя індусів.

В буддизмі слон - найбільш шанованае священна тварина, символ духовного знання та стабільності. Він присвячений Будді, оскільки цариці Маї увісні з'явився білий слон, який сповістив про народження царственого володаря світу Будди Гаутами. Білий слон - символ бодхісаттви, визволителя людей від пут земного буття. Це символ співчуття, любові, доброти і мудрості. Він також є однією з коштовностей Закону, їздовою твариною, «Вахане», боддхісаттви. На білому слоні сидить Акшобхья.

У китайців слон уособлює силу, обачність, проникливість, енергію, верховну владу, а також символізує довголіття, подолання смерті. У греко-римській традиції слон є атрибутом Меркурія, емблемою мудрості. Пліній називає слона релігійною твариною, яка вклоняється Сонцю і зіркам, очищує себе в новолуння, коли, купаючись в річці, він волає до Небес. В уявленнях давніх римлян слон асоціювався з перемогою і в образотворчому мистецтві персоніфікував Славу, а також означав довголіття, безсмертя, перемогу над смертю.

Пізніше ці уявлення відбилися в християнській традиції, де слон став символом перемоги Христа над смертю і злом - в цьому випадку слона зображують, розтоптуючого змію.

У середньовічній Європі слон, був символом цнотливості, відданості і любові. Слон часто зустрічається на картинах, що зображують рай, а з часів хрестових походів його зображення з'являється на гербах. У глибинній психології слон є втіленням мудрості і неагресивним мощі.

За фен-шуй - слон уособлює підтримку, стабільність. Слони фен-шуй для кожної людини, приносять мудрусть і позитивну енергію Ци. Це об'єкт, який символізує розуміння і стійкий спосіб життя.